Fanerad med alm, alrot, ek mfl träslag. Intarsiadekor med kompassros. Fotkryss och svarvade ben. Längd 74,5, djup 51, höjd 80 cm
Fanerskador. Fanerskador. Renoverad. Ej fungerande lås.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10