Stomme av teak. Klädd i ljus filt. Fast stoppad rygg och lösa sitt plymåer. Sitthöjd 36, djup 52 cm. Längd på soffan 195 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Lös fjäder i soffan.