MATSERVIS, 89 delar, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark 1900-talets senare hälft.

24 flata tallrikar, ø 24 cm,
10 djupa tallrikar, ø 24 cm,
11 förrättstallrikar, ø 21 cm,
11 djupa tallrikar, ø 21 cm.
6 kaffekoppar med fat,
10 assietter, ø 16 cm,
5 serveringsfat, längd 23-41 cm,
4 olika serveringsskålar,
1 kanna,
1 karott med lock
2 såsbåtar,
1 saltkar,
1 tandpetarskål,
1 gräddsnäcka,
1 smörask,
1 ljusstake
1 liten skål ø 7 cm.

Bruksslitage. Några servisdelar smutsiga.

Utropspris
400 EUR