OTTO SCHULZ, sideboard, Boet Göteborg, 1930-tal
Fanerad med alm, rot, björk, jakaranda mfl träslag. Tre skåpsdörrar med intarsia dekor. Längd 170, djup 35, höjd 108 cm Nyckel finns.
Smärre fanerskador.