TAKKRONA, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Mässing. Dekor av bockhuvuden och festoner. Avslutande kotte. 18 ljuspunkter. Diameter 75, höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Något sned. Några skruvar saknas. En ljusarm av. Två ljusarmar något lösa.

Utropspris
4 000 SEK