BORDSUPPSATS, 3 delar, nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, omkring år 1900.

Mittskål uppburen av fyra karyatider. Två lösa skålar på fot. Genombrutet brätte med bladverk. Fotplatta med genombruten dekor av druvor och vinblad. Längd 47, höjd 38,5 cm.

Ytskikt med slitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK