KAFFESERVIS, tre delar, silver, Ryssland, 1800-talets slut.

Delvis godronnerade. Dekor av medaljonger och bladverk. Graverade med monogram under friherrlig krona. Kaffekannans höjd 24 cm. Vikt ca 435 g. Total vikt ca 1238 g.

Kaffekannans hänkel något lös. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
10 000 SEK