JARDINJÄRER MED FAT, ett par, flintgods, St Anthony's Pottery (Sewell Donkin), England, 1800-talets första hälft.

Genombrutna sidor och brätte. Jardinjärernas längd 25 cm. Fatens längd 24 cm.

Slitage. Krackelyr. Lagningar. Missfärgningar. Sprickor.

Utropspris
1 500 SEK