Design
1103039

INGMAR THILLMARK, fåtölj, OPE, Jönköping, 1950-tal.

Benställning och armlän i bok. Gul och brun textilklädsel med lös dyna i sits. Plakettmärkt. Bredd 61 cm, sitthöjd 43 cm, rygghöjd 82 cm.

Brukskick. Krackelyr och lackavfall. Senare klädsel. Skador, främst vid fotavslut.

Utropspris
2 000 SEK