KOLONNSKÅP, senempir, omkring 1800-talets mitt.

Fanerat med mahogny. Dekor av äggstav och stiliserade blad. Hyllinredning samt skedhylla. Bredd ca 62 cm, djup ca 38 cm, höjd 145 cm. Nyckel finns.

Slitage och märken. Dekorbortfall. Kompletterad med några spikar vid lås. Fanersprickor.

Utropspris
6 000 SEK