Allmoge
1103123

SKRIN, allmoge, daterat 1788.

SKRIN, allmoge, daterat 1788.

Bemålat furu med dekor av blommor. Järnbeslag. Längd 50 cm, bredd 42 cm, höjd 29 cm.

Åldersrelaterat slitage med färgbortfall. Skador. Kvisthål i lock. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK