OLLI MANNERMAA, FÅTÖLJER, ETT PAR, "Vista", tillverkare Martela, 1970-tal.
Modellen formgiven 1960 för Tehokaluste Oy. Roterande. Bredd 82 cm sitthöjd 40 cm, tot. höjd 78 cm.
Senare klädsel. Bruksslitage.