OIVA TOIKKA, servisdelar, glas, 56 delar, "Pioni".

Floraldekor. Märkta "Nuutajärvi,1793. Wärtsilä Finland" och "Arabia Finland".
Bestående av:
17 st. tallrikar, diameter 26 cm,
19 st. tallrikar, diameter 21 cm,
2 st. serveringsfat, diameter 30-37 cm,
6 st. skålar, diameter 12 cm,
5 st. glas på fot, höjd 13 cm,
5 st. glas, höjd 11 cm,
1 vas, höjd ca 14 cm,
1 ljusstake, diameter ca 15, höjd 5 cm.

Konditionsrapport

Brukslitage. Repor och nagg. Smärre smuts.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V10

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Möjliga transportalternativ:

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Inga bud

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (0 bud)