SIDEBOARD, Brødrene Sörheim Møbelfabrikk AS, Nesttun, Norge, 1960-tal.

Fanerat med teak. Front med två lådor samt två dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Stämpelmärkt. Bredd 175 cm, djup 44 cm, höjd 85 cm. Nyckel finns.

Slitage och märken. Limrester vid ben, möjlig lagning / förstärkning. Fläckar. Ena lådbotten grönfärgad.

Utropspris
4 000 SEK