Stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, liten sekundvisare, metallänk (GEMEX), ca; 1944
Cal 30 T2 PC, boettnr 2400-3, serienr 10188108
Åldersrelaterat slitage. Repor. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.