KAROTT MED SKED OCH GAFFEL, silver, Danmark, 1900-talets första hälft
Karott med vriden dekor och handtag i bemålat trä. Diameter 15 cm vikt 223 g. Sked och gaffel med genombrutet krön samt dekor i relief och ciselerad dekor av bland annat rosetter. Längd 21 cm vikt 135 g
Åldersrelaterat slitage. Repor. Anlupen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.