Ådringsmålad fur. Skuren dekor i dörrar och underkant. Nyckelskylt i ben. Inredning med tre mindre lådor samt hyllor. Höjd 144 cm, bredd 109 cm, djup 43 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Färgbortfall. Ytskador. Nyckel saknas.
Enligt uppgift från Blekinge.