Målad. Märkt på insidan av locket "JBLD FÖD ÅR 1798 M 1820. Invändigt läddika. Längd 100 cm, bredd 74 cm, höjd 54 cm.
Slitage. Renoverad. Delvis senare målning. Torrsprickor. Skador.