Stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, liten sekundvisare, metallänk (Speidel)
Cal. 010K Refnr 8259-467 Serienr 967851
Bruksslitage. Skadat glas. Urtavla med patina. Repor på bakboett. Rostangrepp på visare. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.