stål, manuell, plexiglas, läderband (ej original), ca 1970.
Caliber 861, Serienr 32201622, Referensnr ST 145.022, Boettnr 145.022 - 69 ST
Bruksslitage. Repor i glas och färgbortfall och märken på tachymetreskala. Senare boett och krona. Service från maj 2011, kvitto medföljer. Funktion garanteras ej. Fungerar vid enklare test.