KANDELABRAR, ett par, 1900-talets slut.

Urneformad ljuspipa, kolonnformade skaft på tredelad fot med dekor av akantusblad. Höjd 58 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Aningen sneda.

Utropspris
1 200 EUR