UPPSATSFAT och ASSIETTER, 7 delar, porslin, Villeroy & Bosch, 1800-talets andra hälft.

Uppläggningsfat, diameter 23, höjd 15 cm. Sex assietter, diameter 17 cm.

Glasyrnagg, visst slutage. Krackelyr.

Utropspris
1 500 SEK