TAKKRONA, 1900-talets början.

TAKKRONA, 1900-talets början.

Förnicklad stomme, mittparti behängt med kedjor, 7 ljuspunkter, nertill piggformade prismor. Diameter 26 cm. Total höjd 85 cm.

Ställvis omfattande slitage. Prismor saknas. Prismor medföljer.

Utropspris
3 000 SEK