Stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, läderband (ej original), ca 1950-tal
Verknr 89432, Referensnr 6480, Boettnr 6694.
Slitage på boett samt svårläsligt serie- och referensnummer. Defekt, lösa delar i verk samt rostangrepp på verk. Skadat glas. Ingen servicehistorik föreligger. Funktion garanteras ej och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.