CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.

Läderklädsel med knapphäftad rygg och kantad med möbelspik. Fast sits. Träben. Sitthöjd 38 cm, total höjd 67 cm, totalt djup 70 cm och bredd 66 cm.

Ställvis hårdare slitage. Repor. Fläckar. Ca 5 cm trasig söm i framkant.

Utropspris
2 000 SEK