STOLAR, två stycken, barock, 1700-talets första hälft.
Snarlika. Målade och bronserade. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd 50, höjd 118 cm.
Renoverade och kompletterad. Smärre skador, slitage och lagningar, förstärkningar.