SKÅLAR, ett par, porslin, tidigt 1900-tal.

Dekorerad med rosor och fötter av bladverk.
Längd 21 cm, bredd 20 cm, höjd ca 11 cm.

Bruksslitage. Smärre tillverkningsdefekter och kantnagg.

Utropspris
1 500 SEK