SPEGEL samt LAMPETTER, ett par, tenn, märkt N. Nordström samt spegeln daterad 1928.

Ram i tenn med ställvis ciselerad dekor samt med krön. Lampetter med en ljuspipa vardera. Spegelns höjd 50 cm, bredd 27 cm, lampetters höjd 36 cm, bredd 10 cm.

Slitage. Anlupet glas. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK