ISAAC GRÜNEWALD, akvarell, signerad.

Dräktskiss till "Fiesco". I. 39 x 32 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, gulnad, fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Jinnerot

    Johan Jinnerot
    Specialist äldre konst

    johan.jinnerot@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    15 000
    1 457 EUR
    1 651 USD

    Budhistorik (35 bud)
    2A 6 dec 16:1415000SEK
    3 6 dec 16:1414500SEK
    2A 6 dec 16:1414000SEK
    Acceptpris på 4 500 SEK uppnåddes