INDUSTRILAMPA, Metallivalmiste Oy, Finland, 1900-talets mitt.

För två lysrör à 120 cm. Bär tillverkarens plakett. Längd 132 cm, bredd 21 cm, höjd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage och färgbortfall. Renoverad elektrifiering.

Utropspris
300 EUR