Stomme av kromad metall och mässing. Glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Glasade sidor. Bredd 76 cm, djup 37 cm, höjd 141 cm.
Slitage. Repor. Nagg. Skadat magnetlås. Något anlupen metall.