SVÄRD, Kina, 1900-tal.

SVÄRD, Kina, 1900-tal.

Fäste av mässing med dekor av drakar. Balja i ormimitation med mässingsbeslag. Längd ca 75 cm.

Slitage. Anlöpningar. Något löst sittande delar.

Utropspris
2 000 SEK