Skålar/karotter, 2 st, silver 950/1000, Frankrike efter 1838.

En invändigt förgylld, rund med profilerad kant med bladdekor, en kvadratisk med profilerad kant med bladdekor. Diameter 25 och 24 cm, total vikt 1.270 gram.

Slitage.

Utropspris
8 000 SEK