JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 21/75.
"Sala Pelaires", utgiven av Sala Pelaires, Palma de Mallorca, tryckt av Publicaciones reunidas, Barcelona, bladstorlek 76 x 56 cm.
Gulnat efter passe partout, fuktfläckar. Oramat. Hanteringsveck.
Maeght, ML IV nr 684.