Design
1108179

CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors, 1962.

Mörkbetsat trä. Tvådelat. Över- och underdel med skåp och invändig hyllinredning. Räfflade dörrspeglar. Underdel med två lådor. Brännmärkt. Längd 105 cm, bredd 39 cm, höjd ca 185 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor. Märken.

Utropspris
3 000 SEK