BALJFÅTÖLJER, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Mahogny. Beslag av mässing i form av fleuroner och lagerkvistar. Klädd och stoppad ryggbricka och resårsits. Bladhölstrade ben fram, sabelben bak. Sitthöjd 44 cm.
Slitage. Ställvis omfattande slitage på klädsel.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.