Valnöt. Ryggar med svarvade spjälor med valvbågar upptill. Kopplade ben. Sitthöjd 43 cm, total höjd 86 cm.
Slitage. Sprickor. Spår av skadedjur. Skador. Lagningar. Instabila. Fläckar.
Svenska konsulatet i Barcelona