Sex kaffekoppar med fat, tolv mattallrikar (diameter 27 cm), sex desserttallrikar (20 cm), tio djupa tallrikar (23 cm), sex skålar (ca 15 cm), fem uppläggningsfat (längd ca 20 - 36 cm), tre uppläggningskålar (längd 20 - 25 cm), såsbåt, sockerskål med lock samt kanna.
Bruksslitage. Krackelyr. Cirka en del med spricka.