SERVISDELAR, porslin, 20 delar, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Tryckt polykrom dekor med floralmotiv.
Bestående av:
8 koppar med fat (1 st. fat extra), kopp 6 cm.
9 koppar med fat (2 st. fat extra), kopp 5 cm.

Bruksslitage. Kantnagg och enstaka sprickor.

Utropspris
2 000 SEK