SERVISDELAR, 9 st, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft.
Dekor av "Lökmönstret".
Förstahandssortering:
1 st, tallrik, Ø 22 cm,
4 st, askfat, ca Ø 8 cm,
1 st, såskanna.
Andrahandssortering:
2 st, fyrkantiga fat ca 17 cm,
1 st, längd 30x38 cm.
Bruksslitage. Smärre nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.