15 bordsskedar, tolv bordsgafflar, tolv bordsknivar med blad i rostfritt stål, 13 matgafflar, tolv matknivar med blad i rostfritt stål, tolv matskedar, tolv fiskgafflar, tolv fiskknivar, åtta smörknivar, två smörgåsknivar med blad i rostfritt stål, fruktkniv med blad i rostfritt stål, osthyvel med blad i rostfritt stål, fem serveringsbestick. Total vikt 5480 g.
Bruksslitage. Repor. Senare gravyr.