MATSERVIS, 98 delar, "Sanssouci", Rosenthal, Tyskland, 1900-talets mitt.

Bestående av:
6 serveringsfat, längd 25 - 40 cm
1 tillbringare
1 såsskål
5 askfat
12 soppskålar med fat
1 sockerskål
2 karotter
12 mattallrikar, diameter 26 cm
12 entretallrikar
12 sopptallrikar
10 assietter
24 desserttallrikar

Normalt bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK