SOFFA, Thonet 1900-talets andra hälft.

Stomme av fanerat böjträ. Formpressad sits och rygg. Sitthöjd 47, djup 47, längd ca 123 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Repor. Märken. Fläckar.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Sofia Blohm

    Sofia Blohm

    sofia.blohm@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    5 400
    526 EUR
    597 USD

    Budhistorik (42 bud)
    611 nov 19:415400SEK
    511 nov 19:385200SEK
    6A11 nov 19:385005SEK