Allmoge
1109837

BONADSMÅLNINGAR, 6 st, allmoge, 1900-tal första hälft.

Linneväv. Olika motiv och storlekar. Dekor av bl. a figurmotiv, trädgårdslandskap, hundjäkt och djur.
75 x 98 cm - 75 x 530 cm.

Åldersrelaterat slitage. Kantrevor och hål.

Utropspris
3 000 SEK