TERRIN samt FAT, "Rehnska mönstret", Rörstrand, numrerade och daterade 1976.

Terrin 632/1800, fat 1523/1800. Handmålad vit dekor på blå fajans. Längd fat 45, terrin 36 cm. Certifikat

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK