Målade. Genombruten rygg med balusterbricka. Lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 43 cm.
Skador. Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Tre sitsar saknas. En karmstol med lös armlän.