GLASSERVIS, 96 delar, 1900-tal.

Bestående av:
10 rödvinsglas, höjd 14 cm
19 vitvinsglas, höjd 11 cm
14 snapsglas, höjd 7,5 cm
13 sherryglas, höjd 8 cm
10 selterglas, höjd 7,5 cm
22 starkvinsglas, höjd 10 cm
8 ölglas, höjd 13 cm.

Slitage. Något varierande storlek, vissa glas med något avvikande färg. 1 rödvinsglas med nagg medföljer. 2 vitvinsglas med nagg medföljer. 1 sherryglas med nagg medföljer.

Tilläggslista

Något varierande storlek, vissa glas ed något avvikande färg. 1 rödvinsglas med nagg medföljer. 2 vitvinsglas med nagg medföljer. 1 sherryglas med nagg medföljer.

Utropspris
3 000 SEK