Erik Höglund

(Sverige, 1932-1998)
Erik Höglund
(Sverige, 1932-1998)

ERIK HÖGLUND, kandelaber samt takkrona, Boda Smide. 1900-talets andra hälft.

Järnsmide och glas. Diameter ca 29, höjd ca 44 respektive diameter ca 47, höjd ca 33 cm.

Taklampa ej komplett. Smärre skador, lagningar och slitage.

Utropspris
2 500 SEK