SPEGEL, sengustaviansk 1800-talets första hälft

Bemålad och bronserad, skuren och skulpterad dekor av palmetter, bladstav, pärlstav samt maskaroner, 150 x 82 cm

Senare målning. Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Repor. Märken. En lös dekordel

Utropspris
8 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

131. Hanna Hansdotter, skulptur, "Tiffany print", glas, ed. AP 2/2, The Glass Factory, Boda Glasbruk, 2019.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
51 000

ditt bud
Aktuellt bud:
51 000 SEK