Bl.a Röda stjärnans order, Finska Frihetskorset och Gustav Vs silvermedalj stämplad "MJV SILVER 1951" (vikt ca 38 g). Höjd exkl. band 2 - 6 cm.
Slitage. Emaljbortfall.